...DO SRDCE

01.02.2019


Topíme se v informacích a přitom hladovíme po moudrosti.

To je výrok evolučního biologa E.O. Wilsona, který dokonale vystihuje dnešní dobu. 

Když jsem ještě dělala v televizním zpravodajství, věřila jsem tomu, že je důležité mít přehled a snažit se konzumovat všechny možné zprávy. Být "v obraze" bylo součástí mé práce.  Můj šéfredaktor mi jednou řekl, že dobrá zpráva není považována za zprávu." Nechápala jsem to. Vnitřně jsem s tím nesouhlasila, ale přesto jsem ještě pár let četla zprávy a v rámci publicisticko-zpravodajských pořadů dělala rozhovory převážně s politiky.  Dokud se ve mě nezačala probouzet touha po něčem hlubším.  Zatoužila jsem po pravém poznání.  Po moudrosti. Zároveň jsem se chtěla věnovat něčemu, co pozvedá ducha a vede nás do naší síly.  Sezení za zpravodajským pultíkem, které mě dříve bavilo a naplňovalo, mi najednou zcela přestalo dávat smysl.  

Byla jsem zavalena informacemi. A mé nitro mě vedlo k hledání odpovědí na tři esenciální otázky navíc zůstávaly stále nezodpovězeny. Kdo jsem? Proč jsem tady? Jaký je smysl mého života? 

Žijeme v době extrémů. Čelíme různým výzvám. Osobnostním i společenským. Každý hledáme své vlastní odpovědi. Jsou však informace valící ze všech stran k našemu užitku? Pozvedají nás? Inspirují? Nebo spíše ještě více vnáší zmatek do našich životů?

Vědomosti jsou pro mysl důležité, ale byla jsem vedena jít dál. Hlouběji. Posunout se z mysli do srdce, kde odpovědi nalezneme vždy pokud NASLOUCHÁME. Toužila jsem načtené informace a intelektuální pochopení proměnit v moudrost a prožitky.

Tato touha po opravdové moudrosti, na kterou čas nemá žádný vliv a je stále na několika místech planety uchovávána v nejčistší podobě těmi, co tyto duchovní principy nejen znají, ale i žijí a mají co nabídnout i nám lidem v moderním světě. 

Zatoužila jsem se s některými potkat a natočit rozhovory. Tato myšlenka se později rozšířila o nápad natočit celovečerní dokumentární film, tak by byla výpověď co nejautentičtější a dokázala skrze obraz a příběh i předat víc, než jen slova. 

Na těchto stránkách s Vámi budu sdílet svůj příběh hledání, nalézání, poznávání sebe sama. Číním tak proto, že miluji sdílení, inspiraci a spolupráci. V tom je síla. Když jsem se vrátila z první návštěvy Indie, byla jsem tak plná všech prožitků a emocí a v hloubi duše, cítila jedno. Nechci ani nemůžu a ani nemám právo nikomu, říkat co má dělat, aby se změnil. Mohu jen přinášet svůj příběh, který možná někoho bude inspirovat na jeho vlastní cestě. Ne k tomu, aby vyrazil do Indie (i když proč ne, pokud ho to láká), ale aby se napojil na svou sílu, svůj směr a našel a žil to, pro co prahne jeho srdce. ;)