1. Chci točit film s poselstvím (1)

12.02.2019

Praha, leden 2016

Nebyla bych to já, kdybych si na své první rande s Indií nevybrala něco tak extrémního, jako Kumbha Melu. - největší shromáždění na světě.

Když Indie zavolá

Byl leden 2016, kdy jsem se dozvěděla, že v dubnu začíná v Indii největší spirituální událost na planetě. Neslyšela jsem o ní poprvé. Zhruba rok předtím jsem četla knihu Životopis jogína, kde se o ní zmiňoval Paramahamsa Jogananda. Autobiografické vyprávění tohoto velkého jogína, který odjel do Spojených států, aby propojil Východ se Západem, jsem doslova hltala. Zmínka o krija józe, duchovní technice, kterou jsem v té době už praktikovala (Atma kriya jogu) a měnila můj život k lepšímu a další momenty z knihy plné svědectví o lidských schopnostech, o tom, co dnes nazýváme zázraky, o hodnotách, o setkání s duchovními mistry, byly úžasným čtivým dobrodružstvím. Chvílemi  jsem měla pocit, jako bych se některých okamžiků, sama účastnila. A tak jsem se poprvé "ocitla i na Kumbh mele. 

Když jsem se o pár měsíců později dozvěděla, že se za několik měsíců bude konat Kumbh Mela v Ujjainu, měla jsem silný pocit, že tam mám jet.

Má mysl prýštila nápady a já se nestačila divit, kde se berou.

"Ty chceš natočit film v Indii?" Reagovala udivená kamarádka, když jsem se jí svěřila se svým nápadem využít unikátní a jedinečnou událost k natočení  celovečerního dokumentárního filmu. Přála jsem si vyhledat na Kumbh Mele některé světce a natočit s nimi rozhovory. Vytvořit mozaiku inspirujících poselství nejen pro Západní svět. 

Doposud jsem natáčela rozhovory převážně s politiky. Mnohaleté působení  v televizním zpravodajství mi ukázalo více stran, tu která mě bavila a naplňovala, pocit, že mohu informovat o dění kolem, až do chvíle, kdy jsem zatoužila sdílet jiný druh informací. Ten který inspiruje a povznáší ducha. Vede druhé do jejich síly a uvědomění si pravé podstaty. K možnostem namísto nemožnostem. 

Kolem sebe jsem vnímala mnoho prázdných pohledů, očí bez jiskry a radosti z života.  A to vše mě přivedlo na myšlenku vytvořit cosi, co by mohlo přinést určitou inspiraci. Změnu.  

A tak jsem se pustila do největšího dobrodružství mého života. Bez sebemenšího tušení, jak se točí film, jsem se rozhodla udělat maximum, abych nejpozději začátkem května byla v Ujjainu.